Sme s Poľskom!

Bude nás počuť, keď sa bude ktokoľvek pokúšať obmedzovať sexuálne a reprodukčné práva žien na Slovensku, bude nás počuť aj keď ide o naše priateľky Poľky.

V poľskom parlamente sa v tieto dni prerokovávajú dva zákony proti možnosti voľby a proti sexuálnej výchove. V praxi to znamená nielen zákaz interrupcií, ale aj zákaz prevencie.

Hlas tých, ktorých sa to najviac dotýka, musí byť počuť. Situácia aktuálne neumožňuje stretávať sa a osobný protest v uliciach nie je možný, no Poľky sa vynašli a v posledných dňoch vytvorili niekoľko iniciatív, ktorými bojujú o svoje práva a budúcnosť seba, svojich rodín aj svojej krajiny. 

Poľsko, sme v tom s tebou. Vyjadrujeme podporu šírením povedomia o snahách okliešťovať slobodu a práva ľudí nezmyselnými a nepremyslenými reštrikciami, ktorých následky môžu byť katastrofálne. 

Podporte Poľsko, potrebuje vás. V časoch korony je možné napríklad vytvoriť podpornú fotografiu či status a zdieľať svoj príspevok hashtagom #PiekłoKobiet a #OdrzućProjektGodek

Pomôžme Poľsku, aby bol hlas solidarity čo najsilnejší. Informujme sa a informujme svojich blízkych. Realita poľských žien v najbližších mesiacoch či rokoch nemusí byť veľmi ďaleko od tej našej. 

Držíme spolu. 

Pridať komentár