• Home
  • Červená karta pre Čepčeka

Červená karta pre Čepčeka

Jeden prešľap a dosť! Tak znie vyjadrenie poslaneckého klubu OĽaNO z augusta minulého roku na margo septembrového návrhu na zrušenie interrupcií z dielne dovtedy nevýrazného poslanca Martina Čepčeka.
Čepček svoj návrh, zhodný s návrhom ĽSNS, ktorý poslanci už raz rázne odmietli, znova predložil nielen napriek lehote 6 mesiacov, ale aj bez vedomia koaličných partnerov. Podľa OĽaNO vtedy konal „na vlastnú päsť“.

Odvtedy o Čepčekovi opäť nebolo ani páru ani slychu – až do 19. januára, kedy sa opäť rozhodol násilne Slovensko odkloniť na poľskú cestu. Jeho návrh limituje možnosť interrupcií na najstriktnejšie prípady, a to ak je ohrozený život matky, ak nie je možné zabrániť trvalému a vážnemu poškodeniu zdravia matky, ak je „dieťa“ (PLOD!) poškodené, alebo ak je tehotenstvo výsledkom trestného činu na matke. Zákon by tak úplne znemožnil žene podstúpenie interrupcie z vlastnej vôle.

Podľa odôvodnenia navrhovateľa „väčšina spoločnosti dnes už neschvaľuje bezdôvodný umelý potrat“.
Poslanec Čepček pravdepodobne zabudol na búchanie variech z ulíc, ktoré si u nás vyslúžila jeho stranícka kolegyňa Záborská. Poslanec Čepček pravdepodobne tiež nepostrehol, aké peklo v uliciach sa rozpútalo po zákaze interrupcií v Poľsku. Poslanec Čepček si navyše nevšimol, že aj v konzervatívnejších krajinách, ako napr. v Argentíne, viera už nebráni ženám slobodne sa rozhodnúť. Slovensko momentálne zažíva najväčšiu katastrofu od druhej svetovej vojny, pričom ženy bojujú proti pandémii v prvej línii – a poslanec Čepček im prejavuje „vďaku“ tým, že chce siahnuť na ich základné ľudské práva.

V septembri si Martin Čepček vyslúžil len žltú kartu, lebo si to vraj v klube vysvetlili. Napomenutie však očividne nestačilo – dnes je preto na rade vylúčenie. OĽaNO musí dodržať slovo, pretože podmienka znela jasne: jeden prešľap a dosť!

Beata Jurik

Zdroj foto: Facebook Martin Čepček poslanec NR SR

Pridať komentár